Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 04:04 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar

Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar
Kitap Adı
:
Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar
Barkod
:
9786055688530
Basım Tarihi
:
2012-07
Sayfa
:
264
Boyut
:
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
698
Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar özeti
Elinizdeki çalışma; günümüzden yaklaşık bir asır önce J.J.Rousseaunun "doğada eğitim-doğayla eğitim" düsturuna "özgün" prensipler eklemlenerek hayata geçirilen münferit bir girişimin; New School (Yeni Okul) hareketinin, modern dünyaya yansımalarını konu almaktadır. İlk Yeni Okul, 1889 yılında İngilterede açılan Abbotsholme New Schooldur. Dr. Cecil Reddienin geliştirdiği bu okul modeli, çok geçmeden onun okulunda görev yapmış olan yenilikçi isimlerle Avrupanın diğer ülkelerine de taşınmıştır. Yüzyıl başında sayıları gittikçe artan Yeni Okullar, kıta Avrupasını aşarak ABDye kadar uzanmış ve kısa zamanda Yeni Okul akımı tüm dünyayı etkisi altına almaya başlamıştır. Yeni Okul hareketi II. Meşrutiyet döneminde, modernite taraftarı Osmanlı aydınlarını da etkilemiştir. Yeni Okul ilkeleri, numune mektepleri ve özel İslam okullarında büyük revaç bulmuştur. Bu dönemde Satı Beyin girişimi ile Yeni Mektep adıyla ilk New School açılmıştır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yıllarında ise Yeni Okullar, yeni formlarıyla boy göstermiştir. Milli Eğitim Bakanı Mustafa Necati döneminde, Yeni Okul prensipleri devlet okullarında başarıyla hayata geçirilmiştir..
"Şehbal Derya Acar" diğer kitapları
"Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar" kitabı
Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar isimli kitabının özetini ve Şehbal Derya Acar yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Yeni Dünyaya Mukaddime Yeni Okullar kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Şehbal Derya Acar isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.