Takip edin :
Güncelleme : 17.2.2020 02:42 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile

Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile
Kitap Adı
:
Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile
Barkod
:
9789944165303
Basım Tarihi
:
2013-4
Sayfa
:
614
Boyut
:
160-240
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
658
Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile özeti
Olasılık ve İstatistik isimli bu kitap farklı disiplinlerde okuyan öğrencilerin İstatistik derslerine göre hazırlanmıştır. İstatistik, Matematik, Endüstri Mühendisliği, Ziraat ve bu gibi birçok farklı alanda istatistik derslerinin çok yoğun olarak okutulmasının yanı sıra birçok kurum ve kuruluşların sınavlarında Olasılık ve İstatistik sorulan ağırlıkla yer almaktadır. Bu sınavların başında KPSS sınavı gelmektedir. Bu nedenle kitap öğrencilerin başvuracağı geniş bir konu yelpazesini içermektedir. Konuların yeterince öğrenilmesini sağlamak için teorik alt yapının yanısıra çok sayıda çözülmüş problem bulunmaktadır. Öğrencinin kendini kontrol etmesi amacıyla da bölüm sonlarına Alıştırmalar konulmuştur. Konu Başlıkları İstatistik, Değişken, Ölçme Düzeyleri, Verilerin Düzenlenmesi, Grafikler Merkezsel Eğitim Ölçüleri ve Dağıtım Ölçüleri Permütasyon, Kombinasyon, Bayes Kuralı, Olasılık Rastgele Değişkenler ve Çeşitleri Bazı Bilinen Dağılımlar İki Değişkenli Olasılık Dağılımları Örnekleme ve Örnekleme Dağılımları..
"Semra Oral Erbaş" diğer kitapları
"Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile" kitabı
Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile isimli kitabının özetini ve Semra Oral Erbaş yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Olasılık ve İstatistik problemler ve çözümleri ile kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Semra Oral Erbaş isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.