Takip edin :
Güncelleme : 23.9.2020 10:22 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı

Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı
Kitap Adı
:
Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı
Barkod
:
9789757429890
Basım Tarihi
:
2010
Sayfa
:
200
Boyut
:
165-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
663
Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı özeti
Üç bölümden oluşan kitabın birinci bölümünde ABnin yapısı ve üye ülkelerle uygulanan politikaları Türkiye özelinde incelenirken, ikinci bölümünde sosyoekonomik göstergeler ışığında AB ve EFTA ülkeleri ile Türkiyenin 2000-2008 yılları arası verilerle değerlendirmeleri yapılmıştır. Bu çerçevede sosyoekonomik göstergeler faktörleştirilerek ülkeler elde edilen faktörlere ve analizde yeni bir karşılaştırma kriteri olarak insani gelişme endeksine göre karşılaştırılmıştır. Son bölümde ise göstergeler sosyal ve ekonomik göstergeler olarak ikiye ayrılmış, söz konusu göstergeler istatistik tekniklerle test edilmiş ve ülkelerin ilişkileri detaylı bir şekilde incelenmiştir. Ayrıca ülkelerin olası genişleme öncesi ve sonrası genel değerlendirmesi yapılmıştır.
"Serpil Ergün Bülbül" diğer kitapları
"Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı" kitabı
Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı isimli kitabının özetini ve Serpil Ergün Bülbül yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Ülkelerin Sosyoekonomik Göstergelerle Karşılaştırılmasında Çok Değişkenli Tekniklerin Kullanımı kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Serpil Ergün Bülbül isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.