Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:24 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Eşeysellik Üzerine Üç Deneme

Eşeysellik Üzerine Üç Deneme
Kitap Adı
:
Eşeysellik Üzerine Üç Deneme
Barkod
:
9789753970853
Basım Tarihi
:
2000
Sayfa
:
136
Boyut
:
130-190
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
529
Eşeysellik Üzerine Üç Deneme özeti
"Ayrıca anımsanmalıdır ki eşeysel yaşamın tüm insan etkinlikleri için öneminin vurgulanması ve eşeysellik kavramının burada girişilen genişletilmesi ruhçözümlemeye karşı direnç için en güçlü güdüyü sağlamışlardır. Kulağa etkileyici gelen belgeleri arayışlarında kimileri işi ruhçözümlemenin tüm-eşeyselciliğinden söz etme ve ona herşeyi eşeysellik yoluyla açıkladığı gibi saçma sapan bir suçlamada bulanma noktasına dek vardırmışlardır. Eğer kendimiz duygusal etmenlerin kafa karıştırıcı ve unutkanlık yaratıcı etkilerini unutabilecek olsaydık, bütün bunlara hayret edebilirdik. ...Eşeysellik kavramının çocukların ve sapıklar denilen kişilerin çözümlemesi tarafından zorunlu kılınan genişletilmesine gelince, daha yüksek bir duruş noktasından ruhçözümlemeye küçümsemeyle bakan herkesin ruhçözümlemenin genişletilmiş eşeyselliğinin tanrısal Platonun Erosu ile nasıl yakından çakıştığını anımsaması gerekir." Viyana, Mayıs 1920 (Arka Kapak)
"Eşeysellik Üzerine Üç Deneme" kitabı
Eşeysellik Üzerine Üç Deneme isimli kitabının özetini ve Sigmund Freud yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Eşeysellik Üzerine Üç Deneme kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Sigmund Freud isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.