Takip edin :
Güncelleme : 6.12.2019 02:22 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları

Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları
Kitap Adı
:
Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları
Barkod
:
9786058920071
Basım Tarihi
:
2010-7
Sayfa
:
224
Boyut
:
140-200
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
2928
Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları özeti
Bilimsel üretimin asıl amacının insanlığın daha iyi bir geleceğe ulaşması olduğunu düşünen bir grup araştırmacı, bilim insanı, sendikacı ve emekçi tarafından kurulan Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (Tarem), yayınları arasına Akademi Serisini de katarak bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı. Tarem Yayınları Akademi Serisinin bu ilk kitabında Yrd. Doç. Dr. Sinan Alçın, ideolojiden ve sınıftan bağımsız bir kavram olarak, yalnızca "gelişme" ile bağdaştırılan teknolojinin toplumsal ve sınıfsal karakterini anlamlandırmak için teknoekonomi politikalarını mercek altına alıyor. Prof. Dr. Fuat Ercanın önsözüyle sunulan kitapta, teknoloji kalkınmadaki rolü ve bunun sonuçları ayrıntılı bir içimde değerlendiriliyor. Teknolojinin felsefesinden başlayıp, teknoekonomi politikalarının kalkınmadaki rolüne, dünyadan ve Türkiyeden örneklere uzanan bu çalışma, yalnızca akademik düzeyde iktisat, felsefe ve politika ile ilgilenenlere değil, "bilgi çağı"nın eşitsiz gidişatını anlamak isteyenlere de önemli bir kaynak sunuyor.
"Sinan Alçın" diğer kitapları
"Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları" kitabı
Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları isimli kitabının özetini ve Sinan Alçın yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Teknolojik Determinist Kalkınma Aracı Olarak Teknoekonomi Politikaları kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Sinan Alçın isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.