Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:15 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Susulacak Zaman mı?

Susulacak Zaman mı?
Kitap Adı
:
Susulacak Zaman mı?
Barkod
:
9786058752627
Basım Tarihi
:
2013-7
Sayfa
:
222
Boyut
:
150-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Antalya
Toplam Okunma :
632
Susulacak Zaman mı? özeti
"Susulacak zaman mı?" diye soruyor genç adam... Gözlerim bu iki sözcükte; donup kalıyor uzun bir süre... Değil... Ve ne yazık ki hiçbir zaman susmak gibi bir lüksümüz olmadı bu ülkede! Ama biz susmadık diye, yanlışa gitmekten de kurtulmadı hiçbir şey... Onun da söylediği gibi, "Yarın dönüp bugünlere baktığımda, tepkisiz, sessiz, sorumsuz bir genç adamla karşılaşmamak için, bugüne dair hayallerime gelecekten yer ayırtıp durmadım mı" ben de yıllardır.... Ve kimi zaman yalnızlaşmanın korkunç hüznünü damarlarımda hissetmedim mi? İyi de o zaman yıllar sonra geçmişe baktığımda, neden "İyi ki böyle yapmışım" diyemiyorum? Neden huzurla değil de; hâlâ endişelerle dolu yüreğim? Susulacak zaman değil elbette; bu ülke, bu insanlar önemliyse senin için... Ciğerinin en dipteki hücresine kadar doldurduğun temiz havayla haykırman gerekiyor, "Kraaaaal çıplaaaaaaaak" diye.... Ve haykıra haykıra ağarıyor saçlar, dökülüyor dişler... Örümcek kafalıların ördüğü bir ağa yapışıp kalmayan ve yem olmak istemeyen genç bir adamın, Taylan Özbayın "ciğerler dolusu" haykırışlarından oluşuyor bu kitap.... İçten, namuslu ve bir çocuğun gözbebekleri kadar masum... Akıp, giden zamana inat... Yozlaşmaya, dağılmaya, bozguna inat... Genç bir adamın sessiz çığlıkları var elinizde tuttuğunuz bu "yazılı bellek"te... Eğer siz de "Susulacak zaman değil" diyenlerdenseniz... Duyun bu sessiz çığlıkları... Emin olun; en azından yalnız olmadığınızı göreceksiniz! -Mustafa Mutlu-Gazeteci-Yazar
"Susulacak Zaman mı?" kitabı
Susulacak Zaman mı? isimli kitabının özetini ve Taylan Özbay yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Susulacak Zaman mı? kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Taylan Özbay isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.