Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 03:55 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Tarihsel Sosyoloji

Tarihsel Sosyoloji
Kitap Adı
:
Tarihsel Sosyoloji
Barkod
:
9789753330923
Basım Tarihi
:
2008-9
Sayfa
:
464
Boyut
:
150-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
1. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
829
Tarihsel Sosyoloji özeti
Yüzyılımızda sosyal bilimlerin ortaya attığı sorulardan en önemlilerini tarih ve toplumsal kuramın çakıştığı alanlarda çalışan bilim insanları sordular. Bu kitapta yer alan makaleler bu sosyal bilimcilerin dokuzunu ele alıyor: Marc Bloch, Karl Polanyi, S. N. Eisenstadt, Reinhard Bendix, Perry Anderson, E. P. Thompson, Charles Tilly, Immanuel Wallerstein ve Barrington Moore. Makalelerde bu bilim insanlarının yapıtlarında yansıttıkları görüşler ve değerler anlatılırken, en önemli çalışmalarında kullandıkları yöntemler de inceleniyor. Ayrıca, kendisi de karşılaştırmalı tarih alanında yetkin bir isim olan Theda Skocpol, sosyolojide epeyce eski bir geçmişi olan tarih temelli araştırmaları, tarihin getirdiği kanıtlar ile kuramın nasıl birbirini tamamladığını tartışıyor. Çağdaş sosyal bilimcilerin en tanınmış kuramcılarının düşüncelerini ve yöntemlerini öğrenmek isteyen herkes bu kitabı büyüleyici bulacaktır.(
"Theda Skocpol" diğer kitapları
"Tarihsel Sosyoloji" kitabı
Tarihsel Sosyoloji isimli kitabının özetini ve Theda Skocpol yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Tarihsel Sosyoloji kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Theda Skocpol isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.