Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 05:08 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Allah, Kuran, Dua, İman

Allah, Kuran, Dua, İman
Kitap Adı
:
Allah, Kuran, Dua, İman
Barkod
:
9789753438124
Basım Tarihi
:
2013-11
Sayfa
:
340
Boyut
:
135-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
2154
Allah, Kuran, Dua, İman özeti
Kaynak Yayınları, bir derleme yaparak aydınlanma yolumuzda bir kilometre taşı olan Kuran Ansiklopedisinin önemli maddelerini yeniden okurlara sunmaktadır. Bu kitap, ansiklopedinin Allah, Kuran, Dua ve İman maddelerinden oluşmaktadır. Bu eserde bugüne kadar Turan Dursunun Allah, Kuran, Dua ve İman konusunda kaleme aldığı bütün yazıları bir araya getirildi. İlk kez tamamı bir arada! - Allah kelimesi nereden gelir? İslam öncesi "El Cahiliye" Arapları, "Allah" derken neyi kast ederlerdi? - Allahın varlığı nasıl kanıtlanabilir? İslam kelamında Allah ne anlama gelir? - Müslümanlardan önce Allah kelimesini kimler kullanıyordu? - Müslümanlar için Kuran, Dua ve İman ne anlama geliyor? - Kuran sözcüğünün kapsamı ve tanımı nedir? - Kuranın geldiği kaynak nedir? - Hepsi gerçek ve sağlam kaynaklardan! * İslamiyet konusunda dünya çapındaki otoritelerden biri olan Turan Dursun, 30 yılını vererek nesnel bir yaklaşımla İslamı kendi kaynaklarından anlatmaktadır. * Kaynak Yayınları, 1994 yılından bu yana onun bütün eserlerini yayımlamaktadır. Ne yazık ki, 4 Eylül 1990da katledilen Turan Dursun eserinin tamamının yayımlandığını göremedi. * Turan Dursun, Kuran Ansiklopedisi ve diğer eserlerinde "inandığı dini bilmeyen bir topluma dininin gerçeğini öğretmeyi amaçlamıştı. * "Yazdıklarım en sağlam kabul edilen kaynaklara dayalı. Çürütebilecekler varsa buyursunlar çürütsünler" sözleriyle eserlerinin nesnelliğine vurgu yapmıştı. Yayınevimiz aydınlanma mücadelemize ışık tutan Turan Dursun un kitaplarını yayımlamanın onurunu her zaman taşıyacaktır.
"Allah, Kuran, Dua, İman" kitabı
Allah, Kuran, Dua, İman isimli kitabının özetini ve Turan Dursun yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Allah, Kuran, Dua, İman kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Turan Dursun isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.