Takip edin :
Güncelleme : 3.8.2020 15:25 - Pazartesi
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa

Sinan  Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa
Kitap Adı
:
Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa
Barkod
:
9786051063171
Basım Tarihi
:
2011-4
Sayfa
:
474
Boyut
:
135-195
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
713
Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa özeti
Deniz Gezmiş, Mahir Cayan ve İbrahim Kaypakkayada simgeleşen devrimciler kuşağının en gözüpek, en özverili, en atak önderlerinden biriydi Sinan Cemgil. Kısa ama iz bırakan bir mücadele serüveninin sonunda, adı tarihin en parlak sayfalarına yazıldı: 1971 yılının 31 Mayısında, yoldaşları Alpaslan Özdoğan ve Kadir Mangayla Nurhak Dağlarfnda sonsuzluğa uğurlandı. Turhan Feyizoğlu, bu kitabında yalnızca Sinanı anlatmakla kalmıyor, aynı zamanda yaşanılası bir dünya için hayatlarını feda eden bir kuşağın öyküsünü bir tarihçi titizliğiyle; belgelerle, tanıklıklarla bütün yönleriyle ortaya koyuyor. "Ben varlıklı bir aileden geliyorum. Öğretmenim. Ekonomik durumum oldukça iyidir. Oğlumu en iyi şekilde yetiştirdim. En iyi okullarda okuttum. Ülkenin en güzide üniversitesi olan Orta Doğu Teknik Üniversitesinde okuyordu. Hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Bu sonuç olmasa yüksek mühendis çıkacak ve o da varlıklı bir hayat yaşayacaktı. Fakat o, sizin iyiliğiniz için öldü. Bunu bilesiniz diye söylüyorum." Adnan Cemgil Sinanın babası
"Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa" kitabı
Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa isimli kitabının özetini ve Turhan Feyizoğlu yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Sinan Nurhak Dağlarından Sonsuzluğa kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Turhan Feyizoğlu isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.