Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 06:12 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası

ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası
Kitap Adı
:
ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası
Barkod
:
9786055017071
Basım Tarihi
:
2013-11
Sayfa
:
613
Boyut
:
165-235
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
2. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Ankara
Toplam Okunma :
1749
ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası özeti
Ülkemizde 2000li yıllardan beri Eğitim Fakültesi ve Fen Edebiyat fakultelerinden mezun olan öğretmen adayları atanabilmek için KPSS sınaınna girmektedirter. Söz konusu kişilerin öğretmen olabilmesi KPSSden belli bir puan almaları gerekmektedir. Bununla birlikte ülkemizde bu yıl yani 2013-2014 eğitim-ôğretim yılından itibaren öğretmen adayları için bir de alan sınavı uygulanacaktır. Bu kitap da Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü mezunu olan öğretmen adayları için hazırlanmıştır. Kitap Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde lisans düzeyinde okutulan dersler ve alanla ilgili olan branşlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Bu kitaptan sınava hazırlanacak olan sosyal bilgiler öğretmenleri gerekli gayreti göstermeleri halinde istedikleri branş puanını rahatlıkla alabileceklerdir. KPSS sosyal bilgiler alanı olarak hazırlanmış olan kitabımız 7 ana dersten oluşmaktadır. Bu dersler sosyal bilgiler öğretmeni olacaklar ıçın oldukça önem arz etmektedir. Kitapta 600 tane çozumlü test ve 10 tane 50 sorudan oluşan deneme ile birlikte toplam 1100 çözümlü sorudan oluşmaktadır. Bu kitap hazırlanırken ayrıntılı bir kaynak taraması yapılmıştır. Sosyal bilgiler öğretmenliği alanıyla ilgili çıkabilecek tüm konuların gözden geçirilmesi ile oluşturulan 1100 çözümlü test ve deneme kitabı söz konusu alanda yapılan ilk kapsamlı çalışmadır. Kitabın sınav sürecinde sizlere rehberlik ederek, sizleri başanya ulaştırmasını temenni ederim. İçindekiler *Sosyal Bilgiler Öğretimi *Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntem ve Teknikleri *Çevre ve İnsan *Çağdaş Dünya Tarihi *Türk Tarihi *Türkiye Coğrafyası *Vatandaşlık Bilgisi *Deneme Sınavları
"ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası" kitabı
ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası isimli kitabının özetini ve Uğur Kümür yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. ÖABT Sosyal Bilgiler Çözümlü Soru Bankası kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Uğur Kümür isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.