Takip edin :
Güncelleme : 25.9.2020 02:18 - Cuma
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği

Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği
Kitap Adı
:
Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği
Barkod
:
yok
Basım Tarihi
:
1996
Sayfa
:
120
Boyut
:
Kapak Türü
:
Kağıt Türü
:
Dil
:
Basım Yeri
:
İstanbul
Toplam Okunma :
602
Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği özeti
FBI?ın yıllarca Unabomber adıyla andığı Teodor Kaczynski Harward?da matematik profesörlüğü yapmış ve sisteme olan eleştirileri nedeniyle üniversiteden ayrılarak Montana?da kendi yaptığı bir kulübede düşünceleri doğrultusunda bir yaşam sürmeye çalışmıştır. Bir süre sonra kaçışın imkânsızlığını görerek endüstriyel çılgınlığa karşı bilimsel teknolojik merkezlere bombalı paket gönderme yolunu seçmiştir. 17 yıl boyunca bir türlü yakalanamayan Kaczynski, manifestosunun eksiksiz biçimde The Washington Post ve The Newyork Times gazetelerinde yayınlanması koşuluyla bir daha bombalı eylem yapmayacağını bildirmiş, bunun üzerine bu metin söz konusu gazetelerde özel bir ek şeklinde yayınlanmıştır. Kaczynski?nin, sosyal ve psikolojik açıdan irdelediği insanın ürkütücü geleceğini gözler önüne serdiği bu manifestosunun bomba tehdidiyle de olsa yayınlanması yakalanma sürecinin başlangıcı olmuştur. Aranan eylemcinin entelektüel niteliğini de ortaya koyan bu metnin her biri geniş bir biçimde açılabilecek paragrafları, metnin kısaltılması ihtimaline karşı yazar tarafından numaralanmıştır. Bütünlüklü bir sanayi ve teknoloji toplumu eleştirisi olan Manifesto içinde boğulmak üzere olduğumuz endüstriyel teknolojik sistemin insan üzerindeki tahribatını bütün boyutlarıyla ortaya koymaktadır. İçindekiler:Modern Solculuğun Psikolojisi  Aşağılık Duygusu Aşırı Toplumsallaşma  Güç Süreci Yapay Etkinlikler Bağımsızlık Toplumsal Sorunların Kaynağı Çağdaş Toplumda Güç Sürecinin Bozulması Bazı İnsanlar Nasıl Uyum Sağlar Bilim Adamlarının Motifleri Özgürlüğün Doğası Tarihin Bazı İlkeleri Edüstriyel-Teknolojik Toplum Reforme Edilemez Endüstriyel Toplumda Özgürlüğün Kısıtlanması Kaçınılmazdır Teknolojinin "Kötü" Tarafları "İyi" Taraflarından Ayrılamaz Teknoloji, Özgürlük Özleminden Daha Etkin Bir Sosyal Güçtür Daha Basit Toplumsal Sorunların Dahi Çözülemez Olduğu Görüldü Devrim Reformdan Daha Kolaydır İnsan Davranışının Kontrolü İnsan Soyu Dönüm Noktasında Gelecek Strateji Teknolojinin İki Türü Solculuk Tehlikesi     
"Unabomber (Ted Kaczynski)" diğer kitapları
"Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği" kitabı
Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği isimli kitabının özetini ve Unabomber (Ted Kaczynski) yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Unabomber ManifestoSanayi Toplumu ve Geleceği kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Unabomber (Ted Kaczynski) isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.