Takip edin :
Güncelleme : 28.10.2020 02:44 - Çarşamba
Anaokulu


Kategoriler
Kitap
Kitap sitesinde yeni çıkan kitapları, son çıkan kitapları, kitap önerileri, en çok satılan kitaplar ve en çok aranan kitapları bulabilirsiniz. Ayrıca yazarlar hakkında bilgi edinebilir ve kitaplarını bulabilirsiniz.

Kelimeler Yetmez

Kelimeler Yetmez
Kitap Adı
:
Kelimeler Yetmez
Barkod
:
9786054463213
Basım Tarihi
:
2011-08
Sayfa
:
288
Boyut
:
140-210
Kapak Türü
:
Karton
Kağıt Türü
:
3. Hamur
Dil
:
Türkçe
Basım Yeri
:
Toplam Okunma :
2110
Kelimeler Yetmez özeti
Nobel Edebiyat Ödülü adayı Zhang Jienin, Çin Halk Cumhuriyeti çağdaş edebiyatında en çok ödül alan romanı. "Yirminci yüzyıl Çininin trajik destanını anlatmak için yeteri kadar sözcük yok. Buna rağmen, güçlü bir toplumsal bilince sahip bir sanatçı olarak, kendimi, bunu denemeye mecbur hissettim." - -Zhang Jie- "Bugünkü Çinin ne olduğunu anlamak için buradan, bu kitaptan başlamalı. Kelimeler Yetmez, birbiriyle karşılaşan ve sonra tekrar karşılaşan insanların hayatlarını anlatıyor; çocuklar, anneler, gelinler, sevgililer... Ülke yüz yıl boyunca, devamlılık sorununu çözemeden, Orta Çağdan bilimkurguya geçti. Kelimeler Yetmez, unutulmaz kahramanlarıyla, harika bir roman; bir polisiye gibi sürükleyici, bir şiir gibi tutkulu ve hafif bir roman; anlattığı ülke kadar büyük, çalkantılı, hırslı, acı dolu, hem yürekten hem kafadan yakalayan bir eser. Çinin kalemi ve vicdanı en kuvvetli yazarı Zhang Jieden" -Francesco Sisci-, Pekin Basın Muhabiri Zhang Jie hakkında - 1937e Pekinde doğan,1960da ekonomi eğitimini tamamlayan Zhang Jie, gençliğinde 1969daki mecburi sürgüne kadar Kültür Devriminin tam ortasındaki idari alanda çalıştı. 1972de halen yaşamakta olduğu Pekine geri döndü. American Academy and Institute of Arts and Lettersin onursal üyesidir ve 1989da Uluslararası Malaparte Ödülünü kazanmıştır. Yazarın Kelimeler Yetmez adlı romanı, birçok ödüle layık görüldü ve Çin Halk Cumhuriyeti tarihinde güncel edebiyatın en çok ödül alan eseri oldu.
"Zhang Jie" diğer kitapları
"Kelimeler Yetmez" kitabı
Kelimeler Yetmez isimli kitabının özetini ve Zhang Jie yazarın tüm kitaplarını bulabilirsiniz. Kelimeler Yetmez kitabını inceleyebilir ve bu kitap hakkında yorum yazabilirsiniz. Zhang Jie isimli yazarın en son çıkan kitaplarını ve yeni çıkan kitaplarıkitap tanıtım yazısını okuyabilirsiniz.